3 miesta, odkiaľ si užijete výhľad na jesennú prírodu v okolí Lúčiek

Jeseň je už v plnom prúde. Neváhajte a užite si posledné slnečné dni v lone prírody. Spoznajte s nami tieto tri miesta, ktoré sa v okolí kúpeľov Lúčky rozhodne stojí za to navštíviť.

Nenáročná turistika na vrch Plieška

Trasa: východiskom trasy Náučného chodníka Plieška sú kúpele Lúčky. Trasa prechádza úpätím vrchu Plieška do obce Kalameny. Dĺžka chodníka je 1,8 km.

Trvanie: 45 minút 

Náučný chodník Plieška začína pri Kúpeľnej dvorane v kúpeľoch Lúčky a pokračuje cez vrch Plieška. Prevedie vás nielen krásou okolitej prírody Lúčiek, ale i históriou Veľkej Moravy. Trasa je nenáročná. Zvládnu ju aj seniori a deti. 

V rámci prechádzky náučným chodníkom sa môžete aj okúpať

Liptovský hrad – najvyššie položený hrad na Slovensku 

Trasa: na Liptovský hrad vedie žlto značený náučný chodník Kalameny – Liptovský hrad. Dĺžka chodníka je približne 3,4 km. 

Trvanie: 2 až 3 hodiny

Liptovský hrad je ruinou stredovekého hradu nad obcou Kalameny a Bukovina. Hrad bol postavili v 13. storočí, zanikol o dve storočia neskôr. V súčasnosti je považovaný za najvyššie položený hrad Slovenska. Dokonca patrí aj k jedným z najvyššie položených hradov v strednej Európe. Z Liptovského hradu sa vám ponúkne dychberúci pohľad na okolité vrchy či vodnú nádrž Liptovská Mara.

Výhľad z Liptovského hradu

Turistika na Veľký Choč preverí vašu kondíciu

Trasa: Z kúpeľov Lúčky po červenej turistickej značke.

Trvanie: Dĺžka trasy je približne 7,2 km. Odhadovaný čas na prejdenie trasy je okolo 4 hod.

Veľký Choč patrí k jedným z najvyhľadávanejších turistických cieľov na Liptove. Na jeho vrchol vedie niekoľko turistických trás. Túra z kúpeľov Lúčky je jednou z najkrajších trás. Pri výstupe vás jednoznačne očarí okolitá príroda a úchvatné výhľady do okolia.  Podľa tohto kopca dostal názov aj kúpeľný hotel Choč v Lúčkach.

Pohľad z Veľkého Choča
Scroll to Top