5 tipov na výlet v okolí Lúčiek

Kúpeľná obec Lúčky je preslávená známymi kúpeľmi, liečivými prírodnými zdrojmi či malebnou prírodou. V jej okolí sa nachádza niekoľko zaujímavých kultúrnych a prírodných atrakcií. Ak plánujete navštíviť Lúčky, rozhodne si ich nenechajte ujsť. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme 5 tipov na výlet v okolí Lúčiek, ktoré rozhodne stoja za návštevu.

Lúčanský vodopád

Lúčanský vodopád patrí bezpochyby k pozoruhodným prírodným úkazom. Je jedinečný najmä tým, samozrejme, okrem iného, že sa nachádza priamo v obci. Má výšku 13 metrov a pred ním sa nachádza menšie jazero. Lúčanský vodopád patrí medzi 5 vodopádov Slovenska vyhlásených za Národnú prírodnú pamiatku.

Liptovský – Sielnický hrad

Hradná ruina, ktorú dnes pripomínajú zväčša len terénne depresie, ponúka návštevníkom pozoruhodné výhľady. Ak by ste chceli na hrad, dostanete sa sem náučným chodníkom z obce Kalameny. Ešte dodáme, že na konci trasy k hradu vedie 7 metrov vysoký rebrík. Vyštverať sa po ňom k hradu je nezvyčajným, a tak trochu adrenalínovým zážitkom.

Liptovský hrad

Priehrada Liptovská Mara

Priehrada Liptovská Mara patrí k najnavštevovanejším vodným nádržiam na Slovensku. Okrem množstva atrakcií, ktoré sa nachádzajú v jej okolí, poskytuje aj možnosti kúpania, vodných športov a rybolovu. Cesta autom k priehrade od kúpeľov Lúčky vám zaberie 15 minút.

Viete podľa čoho dostala Liptovská Mara svoje meno? Bola pomenovaná podľa rovnomennej obce Liptovská Mara. Tú by ste však a mape hľadali márne. Obec spolu s ďalšími 12  obcami úplne zatopili pri výstavbe tohto vodného diela. 

Národná prírodná rezervácia Kvačianska a Prosiecka dolina

Obe doliny patria k najnavštevovanejším prírodných rezerváciám na Slovensku. Dokonca ich niektorí považujú za vôbec najkrajšie u nás. Kvačianskou a Prosieckou dolinou vedie niekoľko turistických trás, ktoré sa navzájom líšia svojou náročnosťou. Cesta autom z kúpeľov Lúčky vám zaberie 20 minút. 

Vlkolínec

Azda každý Slovák už počul o rázovitej liptovskej osade Vlkolínec. Známa je vzhľadom na výnimočnosť zachovaných architektonických štruktúr v takmer nezmenenej forme. Vlkolínec bol v roku 1993 zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Zástavbu v tejto stále živej obci tvoria zaujímavé drevené zrubové obytné, ale aj hospodárske stavby, ktoré stoja na vysokej podmurovke.

V súčasnosti patrí Vlkolínec k jednej z mestských častí okresného mesta Ružomberok a je jedným z najvyhľadávanejších cieľov mnohých návštevníkov mesta. Cesta autom z kúpeľov Lúčky vám zaberie približne 30 minút. 

Vlkolínec

Ak sa rozhodnete stráviť na Liptove rodinnú dovolenku, nevynechajte príležitosť oddýchnuť si v Aqua-Vital Lúčky. K dispozícii máte širokú ponuku liečebných a relaxačných pobytov. Vybrať si môžete z krásnych kúpeľných hotelov a penziónov. Je len na vás, pre ktorý sa rozhodnete. Možností, kam na výlet v okolí Lúčiek máte mnoho, a tak sa tu rozhodne nebudete nudiť aj počas dlhšej dovolenky.

Zdroj: www.kupele-lucky.sk

Scroll to Top