Bankovanie v kúpeľoch Lúčky

Hovorí vám niečo pojem bankovanie? Práve táto procedúra pribudla do repertoáru liečebných procedúr ako novinka v kúpeľoch Lúčky. Procedúru si môžete zakúpiť od marca v priestoroch nového balneocentra v kancelárii predaja časovania procedúr. Ak máte záujem o bankovanie alebo o inú procedúru v kúpeľoch Lúčky, odporúčame objednať si ju v časovom predstihu. Procedúry vám načasujú pondelka do piatku od 7.00 do 15.30 hodiny. Cena procedúry je 25 €.

Čo je to bankovanie?

Bankovanie patrí medzi jednu z najstarších metód používaných v tradičnej čínskej medicíne. V minulosti sa viac využívalo mokré, pri ktorom kožu narezali. Na to sa priložila takzvaná banka (dutý predmet v podobe napríklad kravského rohu, bambusu alebo tekvice. Pomocou podtlaku sa vyťahovala a zachytávala „zlá“ krv.

V súčasnosti sa využíva na liečbu suché bankovanie. Suché bankovanie vykonávajú za pomoci sklenených baniek. Bankovanie rozlišujeme podľa intenzity na najmiernejšie, stredné a bankovanie so silnou intenzitou. K vítanému efektu po bankovaní patria modriny. Vďaka nim môže odborník diagnostikovať daný problém pacienta.

Proces bankovania

Pre koho je a pre koho naopak nie je vhodné bankovanie?

Bankovanie slúži na liečbu mnohých ochorení (napríklad bolesti chrbta, šije, kĺbov, hlavy, lieči obličky, močový mechúr, žalúdok, slezinu, pankreas, pečeň a žlčník, pohlavné orgány, lymfatický a imunitný systém) či slúži na prekrvenie dolných aj horných končatín.

Bankovanie neodporúčame pacientom s hemofíliou, krehkými cievami, tehotné ženy, ženy so silnou menštruáciou, pacientom s leukémiou a nádorovými ochoreniami, vysokou horúčkou, veľmi vysokým tlakom a podobne.

Procedúry a liečebné prostriedky v kúpeľoch Lúčky

Kúpele Lúčky poskytujú liečebné procedúry nielen ubytovaným, ale aj neubytovaným klientom. Liečivé zdroje kúpeľov podávajú formou vaňových kúpeľov, liečivý parafín aplikujú lokálne formou teplých zábalov, peloidy aplikujú ako nohavičkové zábaly na oblasť malej panvy.

Okrem využívania liečivých prírodných zdrojov využívajú kúpele Lúčky pri liečbe rôzne druhy masáží, elektroliečbu, elektroterapiu, svetloliečbu, intrador (plynové injekcie), liečebný telocvik a rôzne doplnkové liečby.

Masáže patria k obľúbeným procedúram v kúpeľoch Lúčky

Zdroj: www.kupele-lucky.sk

Scroll to Top