Jarné prázdniny v Liptovskom múzeu

Liptovské múzeum si pripravilo počas jarných prázdnin bezplatný vstup pre deti a študentov. Bezplatné vstupné platí v období od 21. februára do 13. marca vo všetkých expozíciách múzea. Po novom navyše v múzeu nájdete aj novú expozíciu s doslova rozprávkovým pokladom.

Likavský poklad a ďalšie expozície Liptovského múzea 

22.2.2022 otvorilo múzeum unikátnu výstavu, v rámci ktorej si môžu návštevníci pozrieť Likavský poklad. Tento poklad náhodou objavili pred tromi rokmi manželia v rámci bežnej prechádzky. 

Po bližšom preskúmaní okolia na mieste archeológovia objavili až 1870 mincí, z ktorých boli dva dukáty Ľudovíta II. (1516-1526) a 1868 drobných uhorských strieborných mincí – denárov vyrazených v rokoch 1468-1527.

Až 90 % mincí pochádza z mincovne v Kremnici. Poklad je verejnosti sprístupnený v Liptovskom múzeu v Ružomberku od 23.2.2022. 

Aj tento slovenský unikát, ktorý zatiaľ videlo len minimum návštevníkov, si môžu pozrieť aj vaše deti v rámci bezplatného vstupného. Ďalšie expozície, ktoré môžete navštíviť:

  • Múzeum Čierny orol Liptovský Mikuláš, 
  • Múzeum liptovskej dediny Pribylina, 
  • Národopisné múzeum Liptovský Hrádok, 
  • Liptovské múzeum Ružomberok.

Spestrené prehliadky

Okrem tradičných prehliadok sa počas jarných prázdnin môžete v Liptovskom múzeu tešiť aj na prehliadky expozícií a výstav spestrené o hravé a tvorivé aktivity. Jednotlivé aktivity sú v cene vstupného podľa bežného cenníka jednotlivých expozícií. 

Doobeda v bazéne, poobede v múzeu 

Doprajte svojim deťom nezabudnuteľné jarné prázdniny. Užite si spoločne oddych v Aqua-Vital parku v Lúčkach, aj spoznajte kus našej histórie. Vďaka relaxačnému pobytu v Lúčkach môžete naplno využiť bezplatné vstupy do expozícií Liptovského múzea. 

Navyše aj priamo v Lúčkach nájdete ďalšie atrakcie, ktoré sa inde len tak nevidia. Videli ste už napríklad niekde vodopád len tak v strede obce? 

Lučanský vodopád

Jarné prázdniny v Lúčkach budú plné zážitkov, na ktoré budete ešte dlho spomínať. Z rôznych hotelov v Lúčkach si ľahko vyberiete ten pravý pre vašu rodinu. A nudiť sa tu rozhodne nebudete, aj ak by počasie náhodou nevyšlo podľa predstáv. 

Zdroj: www.northslovakia.com

Scroll to Top