Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky sú jedným z najstarších stredísk pre liečenie chorôb na Slovensku. Sú tradičným miestom pre vytúžený oddych spojený so zlepšovaním zdravotného stavu. Spolu s kombináciou čerstvého horského vzduchu sú najvhodnejším spôsobom, ako preliečiť dýchacie cesty či iné ochorenia. Súčasťou kúpeľov je novootvorené moderné Balneocentrum, ktoré ponúka veľké množstvo služieb s profesionálnym prístupom pre váš dokonalý oddych a relaxáciu.

Kúpele Lúčky sú jedným z najstarších stredísk pre liečenie chorôb na Slovensku. Nachádzajú sa na rozhraní Oravy a Liptova, v čarokrásnej prírode a čerstvom horskom vzduchu. Kúpeľná liečba v Lúčkach patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy. Zlepšuje celkový zdravotný stav a funkcie organizmu. Kúpele sú taktiež miestom pre vytúžený oddych a pobyt v prírode. Súčasťou kúpeľov je široká ponuka profesionálnych služieb pre diagnostiku, wellness, liečebné a kozmetické procedúry.

Lúčky Balneoterapia

História kúpeľov Lúčky

Kúpele Lúčky sa stali známymi najmä od roku 1761, kedy bola postavená prvá kúpeľná budova. Ich najväčší rozvoj nastal medzi 18. a 19. storočím. Kúpeľný dom bol niekoľkokrát prestavaný a pár rokov na to ako zmenil majiteľa, bol opäť renovovaný. Boli spravené rozsiahle rekonštrukcie a pristavaná hala a nová reštaurácia. 

Na prelome 19. a 20. storočia sa kúpele stali vychýrenými pre množstvo zahraničných návštevníkov. V roku 1912 bola podaná žiadosť na ich zaradenie medzi liečivé kúpele vtedajšieho Uhorska. Behom šesťdesiatych rokov 20. storočia prebehla nová výstavba liečebných domov Choč a Penzión, ktorá okrem celkového vzhľadu zmenila aj kapacitu kúpeľov. Vtedajšia kapacita už totižto nepostačovala a o Kúpele Lúčky bol obrovský záujem. V roku 1998 bolo zrekonštruované balneo oddelenie do súčasnej podoby. V roku 2008 bol vybudovaný Aqua – Vital Park, ktorý sa neustále rozširuje. Viac o histórii kúpeľov v Lúčkach.

Lúčky budova Štefánie

Pobyty v kúpeľoch Lúčky

Kúpele Lúčky sú jedny z najstarších na Slovensku. Ich liečivé zdroje patria k jedinečnému bohatstvu tatranskej prírody, ktorá priláka nejedného turistu. V kúpeľoch si môžete užiť dokonalý oddych, vďaka širokej ponuke kvalitných služieb. A zlepšiť si zdravotný stav pomocou liečebných procedúr.

Typické sú klasické liečebné pobyty, ale v ponuke sú aj víkendové pobyty uprostred hôr s dávkou regenerácie a relaxu. Pozrieť ponuku pobytov v kúpeľoch Lúčky.

Liečivé zdroje v Lúčkach 

Lúčky sú známe najmä vďaka minerálnej vode s vysokým obsahom vápnika, ktorá je vhodná na prevenciu a liečbu osteoporózy. Liečivé pramene v Lúčkach sú klasifikované ako sírano-hydrouhličitanové, vápenato-horčíkové, hypotonické, termálne vody. Pochádzajú zo severných svahov Nízkych Tatier. Minerálna voda v prirodzenej forme dosahuje teplotu 32 °C. K priaznivým liečebným výsledkom prispieva aj čerstvý horský vzduch tatranskej prírody. Ako prírodný liečivý prostriedok sa okrem termálnej minerálnej vody používa aj rojkovská rašelina na zábaly. Viac o liečivých zdrojoch v Lúčkach.

Kúpele Lúčky - Pitný prameň Valentína

Indikácie kúpeľnej liečby

Liečebné pobyty v kúpeľoch Lúčky sú zamerané na viacero indikačných skupín určených na liečenie rôznych druhov chorôb, ako sú napríklad:

Dýchacie cesty

 • Chornická bronchitída
 • Alergie
 • Pľúcne fibrózy
 • Stavy po operáciách dýchacích ciest

Choroby tráviaceho ústrojenstva

 • Zdĺhavé poruchy trávenia
 • Chronické ochorenia žlčníka
 • Stavy po operáciách tráviaceho ústrojenstva
 • Vredové choroby žalúdka, dvanástnika

Nervové ochorenia

 • Chabá obrna
 • Roztrúsená skleróza
 • Detská mozgová obrna
 • Rôzne degeneratívne choroby

Ženské ochorenia

 • Sterilita a infertilita
 • Chronické zápaly vnútorných rodidiel
 • Stavy po operáciách vnútorných rodidiel
 • Komplikácie po potrate

Liečebné procedúry v kúpeľoch

Kúpele Lúčky ponúkajú veľké množstvo vyšetrení a liečebných postupov s profesionálnym prístupom. Medzi obľúbené služby patria masáže, od klasických až po lymfodrenáže. Balneocentrum ponúka rôzne druhy vodoliečebných procedúr a parných kúpeľov. Kúpele poskytujú aj prémiové procedúry (bambusová masáž, masáž lávovými kameňmi, medová detoxikačná masáž).

Typickou súčasťou liečby v bazéne je  tzv. pokojová procedúra či plávanie a cvičenie vo vode.

Liečebné procedúry Kúpele Lúčky

Poplatky v kúpeľoch Lúčky

Kúpeľný poplatok

Pri zakúpení alebo darovaní pobytu v Kúpeľoch Lúčky v plnej výške nie je v jeho cene zahrnutý kúpeľný poplatok (daň z ubytovania). Tento poplatok sa vyberá až po príchode klienta na recepciu hotela. Zákazník je oslobodený od poplatku v prípade, ak je držiteľom preukazu ZŤP.

Cenník kúpeľnej starostlivosti

Zákon č. 577/2004 Z. z. vymedzuje dve základné skupiny pre hradenie kúpeľnej liečby podľa závažnosti ochorenia, skupinu A a B. Možnosti hradenia sú v plnej alebo čiastočnej výške podľa zaradenia do jednej z týchto skupín. V prípade samoplatcu si pobyt návštevník hradí v plnej výške sám.

Časté otázky o liečbe v kúpeľoch Lúčky

Oficiálny názov je Kúpele Lúčky. 

Medzi indikácie kúpeľov Lúčky patria onkologické choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva a iné. Zobraziť kompletný zoznam indikácií.

Kúpeľnú liečbu hradenú cez zdravotnú poisťovňu pre deti neposkytujú. Zobraziť detailné informácie o pobytoch cez zdravotnú poisťovňu.

Scroll to Top