Kúpeľná liečba v Lúčkach

Kúpele Lúčky patria vďaka svojím dlhoročným skúsenostiam, ku špičke slovenských rekreačných zariadení. Ponúkajú množstvo profesionálnych služieb so širokým zameraním. Kúpele Lúčky sú vhodným miestom, či už si chcete si zlepšiť svoj zdravotný stav alebo len oddýchnuť a načerpať nové sily. Kúpeľná liečba v Lúčkach sa teší mimoriadnej obľube najmä medzi ženami.

Kúpele Lúčky patria vďaka dlhoročným skúsenostiam a špičkovým profesionálnym službám k jedným z najnavštevovanejších liečebných stredísk na Slovensku. Na tomto krásnom mieste si môžete zregenerovať svoje telo rovnako ako myseľ. Kúpele Lúčky a ich liečba sú vhodné pre každého, kto by si chcel oddýchnuť alebo vyskúšať nové liečebné procedúry. 

Kúpele lúčky - škótske striky

Indikačné skupiny liečby v kúpeľoch Lúčky

Kúpeľná liečba v Lúčkach je určená indikačným zoznamom. Táto liečba musí byť navrhnutá na základe stanovenia diagnózy odborného lekára. Liečebný pobyt je možné využiť na liečbu rôznych ochorení, od ženských chorôb až po onkologické.

Ochorenia tráviaceho ústrojenstva

Jednou z najčastejších indikácií zo zoznamu liečebných chorôb, ktoré si prídu pacienti liečiť do Lúčok, sú ochorenia tráviaceho ústrojenstva. Do týchto ochorení spadajú napríklad: zdĺhavé poruchy žalúdočnej funkcie, vredové choroby žalúdka, stavy po operáciách žlčníka, žalúdka, dvanástnika, pažeráka a chronické ochorenia tráviaceho ústrojenstva.

Ženské choroby

Ženské choroby sa v kúpeľoch Lúčky liečili už od založenia kúpeľov. Medzi tieto choroby patria: primárna a sekundárna sterilita a infertilita, chronické zápaly vnútorných rodidiel, stavy po operáciách, komplikácie po potrate a pod.

Ochorenia pohybového ústrojenstva

V kúpeľoch sa taktiež liečia choroby pohybového ústrojenstva, ako sú najmä artritída, artróza, rôzne druhy pooperačných stavov a úrazov, vertebrogénny syndróm, skolióza a iné.

Nervové ochorenia

Kúpele Lúčky poskytujú liečebnú starostlivosť pre rôzne druhy nervových chorôb ako sú napríklad: chabá obrna, detská mozgová obrna, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovosvalové degeneratívne choroby, roztrúsená skleróza, Parkinsonova choroba, hemiparézy a paraparézy cievneho pôvodu.

Liečebné procedúry kúpele Lúčky

Masáže

Medzi obľúbené liečebné procedúry v kúpeľoch Lúčky patria masáže. V ponuke je množstvo variácií, od klasickej masáže až po lymfodrenáž končatín. Na výber je taktiež medová masáž, masáž lávovými kameňmi či podvodná masáž.

Balneoterapia

Balneoterapia v kúpeľoch Lúčky je to pravé pre uvoľnenie svalov a zbavenie sa nadbytočného stresu. Na výber je množstvo procedúr ako sú kúpele či zábaly. Populárne sú najmä vaňové kúpele: aromatické vane, vírivé vane, perličkové a uhličité vane. Taktiež teplé parafínové zábaly, ktoré sú aplikované lokálne na postihnuté miesto podľa stanovenej diagnózy.

Elektroliečba

Liečebné procedúry v kúpeľoch Lúčky taktiež zahŕňajú progresívnu elektroliečbu. Medzi tieto procedúry zaraďujeme diatermiu, diatrón, galvanoterapiu a mnoho iných. Tieto liečebné postupy sa používajú na fyzikálnu terapiu, ktorá sa ukázala ako veľmi úspešná najmä v znižovaní bolesti.

Liečebný telocvik

Kúpele Lúčky ponúkajú liečebný telocvik, ktorý je vhodný ako prevencia a posilnenie svalov pri ich zmenšenej funkčnosti. Pomáha pri problémoch po operáciách, zraneniach či pri probléme s inkontinenciou. Na výber sú varianty individuálneho a aj skupinového cvičenia.

Liečebné skupiny

Liečebná skupina A

Do skupiny A spadajú najmä závažnejšie ochorenia, ako sú pooperačné stavy, ale aj iné rozšírené ochorenia, napr. reumatická artritída.

Indikačná skupina A je hradená verejným zdravotným poistením v plnej výške (t.j. pacient si nemusí platiť za ubytovanie, stravu a , samozrejme, ani za samotnú liečbu). Jediný stanovený poplatok je 1,70€ za deň pobytu, kedy sa prvý a posledný deň ráta ako jeden deň. Od stanoveného poplatku sú oslobodení:

  • nositelia najmenej striebornej Janského plakety, 
  • deti do veku 3 rokov.

V tomto prípade bude nutné, okrem kúpeľného poplatku, zaplatiť aj daň z ubytovania a to 1€ na osobu za noc. Od tohto poplatku sú oslobodení:

  • Držitelia karty ZŤP.

Liečebná skupina B

Do skupiny B sa radia menej závažné ochorenia, ako sú napríklad chronické ochorenia pohybového ústrojenstva, artrózy, liečba neplodnosti, komplikácie po potrate a mimomaternicovom tehotenstve.

Pri indikačnej skupine B hradí zdravotná poisťovňa klientovi lekársku starostlivosť a liečebné procedúry. Klient si v tomto prípade hradí doplatok za stravu a ubytovanie, ktorý závisí od ubytovacej kategórie, počtu klientov na izbe a obdobia, kedy chce klient liečbu absolvovať.

Samoplatca

Okrem kúpeľnej liečby cez poisťovňu môžete kúpele Lúčky navštíviť aj ako samoplatca. Samoplatcovia nemajú hradené poisťovňou žiadne poplatky. Pri návšteve kúpeľov si musia platiť všetky služby a zdravotnú starostlivosť sami. Nakoľko neabsolvovali návštevu odborného lekára, nepodstúpili akýkoľvek lekársky zákrok a nemajú ani odporúčanie od lekára nemajú nárok na hradenie pobytu poisťovňou. Ponuka pobytov pre samoplatcov je v Kúpeľoch Lúčky naozaj pestrá.

Časté otázky

Liečba v Kúpeľoch Lúčky je vhodná pre ľudí s chorobami tráviaceho ústrojenstva, dýchacích ciest, nervovými chorobami a mnohých iných. Pozrieť celý zoznam liečených chorôb.

Kúpele Lúčky ponúkajú okrem iného vodoliečbu, teploliečbu, masáže a iné. Zobraziť kompletný zoznam liečebných procedúr.

Áno, Kúpele Lúčky ponúkajú pitnú kúru z prameňov. Zistiť viac o kúrach v kúpeľoch Lúčky.

Scroll to Top