Podujatia v kúpeľoch Lúčky

Veľkou udalosťou v kúpeľoch Lúčky sú podujatia otvorenie kúpeľnej sezóny alebo Dolnoliptovské folklórne slávnosti. Neodmysliteľne však k Lúčkam patrí aj folklórny súbor Lúčan, v ktorom sú zastúpené až 3 generácie. V zimnom období sa organizuje vianočný jarmok. Zábavné sú aj podujatia v kúpeľnej dvorane alebo pestrý program kultúrneho leta v Lúčkach.

To všetko a oveľa viac čaká každého, kto sa rozhodne navštíviť kúpele Lúčky. Môžete to byť aj vy. Podrobnejšie informácie o jednotlivých podujatiach v Lúčkach v roku 2022 nájdete v aktualitách.

Otvorenie kúpeľnej sezóny

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v kúpeľoch Lúčky je vždy veľkou udalosťou, ktorej sa zúčastňujú mnohé významné osobnosti zo sveta showbiznisu. Pripravený je vždy aj bohatý sprievodný program, predajné stánky, detské atrakcie a chutné občerstvenie. Súčasťou podujatia bývajú aj remeselné trhy a široká ponuka jedál a nápojov. Na otvorenie letnej sezóny v kúpeľoch Lúčky postupne nadväzujú rôzne podujatia kultúrneho leta. 

Dolnoliptovské folklórne slávnosti 

Každé dva roky (od roku 1995) na prelome júla a augusta sa v amfiteátri pod Smrekovom konajú Dolnoliptovské folklórne slávnosti. Každoročne hostí láka program v podobe jarmoku remesiel, vystúpení početných súborov či tanečnej zábavy.

Vianočný jarmok pod Lúčanským vodopádom

Každoročne je možné vychutnať si predvianočnú atmosféru Vianočného jarmoku pod Lúčanským vodopádom. Prichystaný je vždy vianočný punč, hriatô, kapustnica, klobásky a iné dobroty. Návštevníci jarmoku si tak isto môžu nakúpiť aj posledné vianočné darčeky. 

Vystúpenia folklórneho súboru Lúčan

Významnú časť kultúry na dedine vytvára aj folklórny súbor Lúčan, v ktorom sú zastúpené tri generácie obyvateľstva. Súbor má vo svojom repertoári nacvičené nielen tance, ale aj pásma ako Svadba, Priadky, Pltnica a mnohé ďalšie.

Kultúrny program kúpele Lúčky

Aktuálny kultúrny program v obci Lúčky nájdete na oficiálnej stránke obce. Program kúpeľnej dvorany Lúčky a rozpis ďalších podujatí organizovaných v kúpeľoch si môžete pozrieť na stránke kúpeľov

Časté otázky

Medzi obľúbené podujatia patria Dolnoliptovské folklórne slávnosti a Vianočný jarmok.

Vystúpenia folklórnej skupiny Lúčan a Vianočný jarmok sa konajú každý rok.

Aktuálny zoznam podujatí je zverejnený na webovej stránke obce alebo stránke kúpeľov. Viac informácií o podujatiach v Lúčkach. 

Scroll to Top