V Lúčkach pribudol ďalší vodopád

K slávnemu Lúčanskému vodopádu pribudol ďalší vodopád. Nachádza sa v areáli liečebného domu Choč. Tvorí ho menšia fontána s podobizňou jeho väčšieho brata, ktorý patrí k ikonám obce Lúčky. Fontána funguje v teplejšom ročnom období. Turisti, ale i kúpeľní hostia, sa pri tejto novinke radi fotografujú. Aj mnohé ďalšie atrakcie v kúpeľoch Lúčky vznikli len nedávno.

Aké ďalšie atrakcie nevynechať pri návšteve kúpeľov Lúčky?

Kúpele Lúčky patria k menším kúpeľným centrám. Okrem toho, že sa nachádzajú v lone krásnej prírody obklopené Chočskými vrchmi, ponúkajú návštevníkom, ale i kúpeľným hosťom niekoľko zaujímavých atrakcií priamo v ich areáli. Nepremeškajte sa i vy odfotografovať pri ikonických atrakciách kúpeľov Lúčky.

Lavička vďaky a prianí

Medzi najznámejšie atrakcie kúpeľov Lúčky patrí okrídlená lavička vďaky a prianí. Vznikla za účelom vytvorenia jedinečného miesta rozjímania pre klientov, ale i návštevníkov kúpeľov. Dielo dáva možnosť každému, kto si na lavičku sadne, zdôveriť sa, vysloviť želanie, ale i poďakovať sa. Svoje prianie či poďakovanie môžete aj vy napísať na ústrižok papiera a následne vsunúť do otvoru v krídle.

Chodník umelcov

Pri návšteve kúpeľov nevynechate tiež novinku, akou je Chodník umelcov. Novootvorený chodník vedie poza kúpeľný dom Choč, Dependance Liptov až k Balneoterapii. Chodník bol venovaný známym osobnostiam z oblasti umenia, ktoré pôsobili v Lúčkach.

Plastiky v kúpeľnom parku a v areáli kúpeľov

Kúpele Lúčky boli v minulosti každoročným hostiteľom maliarsko-sochárskych sympózií. Konali sa od roku 1998. Na týchto sympóziách sa stretávali mnohí významní umelci zo Slovenska, ale i zahraničia.  Výsledkom ich práce sú umelecké diela, ktoré môžu návštevníci dodnes obdivovať.

Plastiky sa nachádzajú rozmiestnené v areáli kúpeľov či v kúpeľnom parku. Pri každej plastike sa nachádza informačná tabuľka o názve diela a meno umelca, ktorý ju vytvoril. Medzi najznámejšie diela patria dielo od maďarského umelca Petra Lengyela – Lietajúce kamene či Michala Novotného – Škriatok. Väčšina diel je šúčasťou Art terapie klientov kúpeľov. Zároveň patria k obľúbeným fotografickým objektom pre návštevníkov kúpeľov, ale i kúpeľných hostí.

Nezabudnite sa preto i vy vyfotiť pri týchto ikonických objektoch v kúpeľoch. Nevideli ste ešte všetky nové atrakcie v kúpeľoch Lúčky? Vyskúšjte si liečivú silu miestnych prírodných zdrojov a preskúmajte okolie. Na výber máte širokú paletu liečebných či relaxačných pobytov.

Scroll to Top